Mercedes-Benz Trucks відправляє eActros 600 на великий тестовий пробіг

Mercedes-Benz Trucks відправляє eActros 600 на великий тестовий пробіг

Mercedes-Benz Trucks планує на літо цього року наймасштабніший тестовий пробіг в історії компанії зі своїм новим електричним флагманом eActros 600. 

Два серійні прототипи цієї далекобійної електричної вантажівки проїдуть через більш ніж 20 європейських країн, кожен з яких подолає понад 13 000 км із загальною вагою 40 тонн. 

Цим проектом Mercedes-Benz Trucks має на меті отримати великий досвід експлуатації на різних маршрутах у різних топографічних і кліматичних зонах, приділяючи особливу увагу енергоспоживанню. Виробник має намір потім поділитися цими висновками із зацікавленими клієнтами. 

По-друге, Mercedes-Benz Trucks хоче використати цей тур, щоб довести, що eActros 600 робить можливими транснаціональні перевезення на далекі відстані в Європі виключно на електричних батареях. Наприклад, планується заряджати батареї виключно на громадських зарядних станціях. 

Навіть якщо для подальшого розвитку ринку електричних вантажівок все ще необхідно створити безперебійну інфраструктуру громадських зарядних станцій, поїздка під назвою “Європейський тестовий тур eActros 600 2024” має на меті надіслати позитивний сигнал усім зацікавленим сторонам. 

Висока ємність батареї — понад 600 кіловат-годин — і нова, особливо ефективна електрична ведуча вісь власної розробки дозволяють eActros 600 досягати запасу ходу в 500 кілометрів без проміжної підзарядки.

Європейський тестовий тур eActros 600 розпочнеться у Франкфурті-на-Майні 11 червня і буде супроводжуватися комунікаційними заходами. За неофіційною інформацією, тур розпочнеться вже напередодні на заводі Mercedes-Benz Trucks у Вьорті-на-Рейні та в штаб-квартирі Daimler Truck AG у Ляйнфельден-Ехтердінгені. Mercedes-Benz Trucks планує представити подальші деталі, такі як маршрут, у зв’язку з початком туру.

Досвід туру по Європі з eActros 300/400

Минулого року компанія Mercedes-Benz Trucks здійснила турне по Європі, присвячене eActros 300/400 для великовантажних дистрибуційних перевезень. Три електричні вантажівки проїхали понад 5 000 кілометрів кожна по Німеччині, Австрії, Італії, Нідерландах і Бельгії. Загалом відділ продажів вантажівок Mercedes-Benz провів 14 заходів для клієнтів, на яких були присутні понад 1 500 гостей і проведено 1 250 тест-драйвів.

Про eActros 600

Близько 60 відсотків міжміських поїздок клієнтів Mercedes-Benz Trucks в Європі не перевищують 500 кілометрів, а це означає, що в таких випадках достатньо зарядної інфраструктури в депо і на пунктах завантаження і розвантаження. У всіх інших випадках постійне розширення громадської зарядної інфраструктури є життєво важливим для того, щоб зробити електромобілі життєздатними для перевезень на далекі відстані по всій Європі. 

На додаток до зарядки CCS потужністю до 400 кВт, eActros 600 згодом також зможе заряджатися мегаватними зарядними станціями (MCS). У квітні цього року розробники Mercedes-Benz Trucks вперше успішно зарядили прототип eActros 600 на зарядній станції потужністю один мегават у власному центрі розробок і випробувань у Вьорті-на-Рейні. Клієнти можуть замовити попередню установку MCS. Як тільки технологія MCS стане доступною і буде стандартизована серед виробників, планується, що її можна буде встановити на ці ранні моделі eActros 600. Батареї можна зарядити від 20 до 80 відсотків приблизно за 30 хвилин на відповідній зарядній станції потужністю близько одного мегавата.

Візуально далекомагістральна вантажівка характеризується принципово новим, пуристичним дизайном з чіткими лініями та аеродинамічною формою. Що стосується рентабельності для операторів автопарків, то електрична вантажівка покликана встановити нові стандарти, в довгостроковій перспективі замінивши більшість дизельних вантажівок у важливому сегменті далекомагістральних перевезень. 

Суть концепції “Мерседес-Бенц Тракс” для перевезень на далекі відстані полягає в тому, щоб запропонувати клієнтам комплексне рішення, що складається з технології транспортних засобів, консалтингу, інфраструктури зарядних станцій і послуг.