Вперше в Україні сертифіковано авто, що працює на водні та не призводить до шкідливих викидів

Вперше в Україні сертифіковано авто, що працює на водні та не призводить до шкідливих викидів

За словами президента енергетичної асоціації «Українська воднева рада» Олександра Рєпкіна, першою водневою автівкою, зареєстрованою в Україні, є виготовлена в Японії, Toyota Mirai: «Наша машина буде їздити українськими дорогами, а тому вже пройшла відповідну сертифікацію та отримала українські номери. Процес був складним, і не кожен вирішив би на нього зважитися, оскільки це особисті інвестиції, а ризик не отримати сертифікат великий. Серед перших наших кроків — сертифікація іншого автомобіля та створення першої заправної станції водню в Україні. Адже наразі водневий автомобіль заправлятимуть у сусідній Польщі. Глобальною метою Української ради з водню та всіх, хто працює над водневою стратегією, — зробити Україну великим експортером водню до країн ЄС через хороший потенціал відновлюваних джерел енергії».

Він також додав, що однією з передових країн у сфері водневої енергетики є Японія, котра навіть цьогорічні Олімпійські ігри зробила максимально екологічними завдяки водню. Тому не дивно, що перша українська воднева машина, японського виробництва.

Сертифікація автомобіля тривала півтора місяця. Машину потрібно було правильно класифікувати, аби вона відповідала чинним стандартам безпеки. Кожне наступне розмитнення водневого автомобіля займе лише три дні, — наголошують в асоціації.

Зазначається, що водень — це новий екологічний вид пального для авто, поїздів та літаків. Він не призводить до шкідливих викидів, що пришвидшують процес глобального потепління. 

За словами президента асоціації Олександра Рєпкіна, незабаром водневі машини «стануть такою ж буденністю, як і електрокари».