З 2 грудня здійснити митне оформлення автомобілів можна буде через додаток «Дія»

З 2 грудня здійснити митне оформлення автомобілів можна буде через додаток «Дія»

15 вересня Кабмін ухвалив постанову про експериментальний проєкт, який Мінцифра розробляє спільно з Мінекономіки, Мінфіном, МВС та митною службою. Вона повинна зменшити корупційні ризики при розмитненні авто та мінімізувати людський чинник з цього процесу, — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Подати необхідні документи, сплатити митний збір і завершити митне оформлення транспортного засобу можна буде онлайн. Усе максимально зручно, просто і без жодної корупції.

«Без затягування часу і купи нервів. Ми обрали одну з найпоширеніших категорій транспортних засобів, які найчастіше ввозяться на митну територію України — 8703. Це легкові автомобілі, мотоцикли, скутери. Згодом будуть внесені зміни у Митний та Податковий кодекси, що дозволить розмитнювати через „Дію“ й інші види транспорту», — зазначив у ФБ міністр.

Для десятків тисяч українців ввезення авто часто створювало непотрібні обмеження, незручності та затягування. Завдяки цій постанові стане можливим значно зменшити корупційні ризики під час розмитнення авто, а людський фактор із цього процесу — максимально усунути.

Відповідно до постанови можна буде: 

  • здійснити митне оформлення шляхом подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття в усній формі;
  • подати документи в електронній формі в Дії;
  • сплатити митні платежі в Дії протягом 10 днів;
  • завершити митне оформлення автоматично.

Експериментальний проєкт внесе зміни в Митний та Податковий кодекси України, що дозволить розмитнювати через Дію й інші види транспорту.

Проєкт реалізується за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Офісу простих рішень та результатів.