DAF представляє нове покоління вантажівок DAF XB для міських і регіональних перевезень

DAF представляє нове покоління вантажівок DAF XB для міських і регіональних перевезень

Компанія DAF доповнила свій модельний ряд новою серією DAF XB, яка пропонує індивідуальні рішення для міських і регіональних перевезень в класі 7,5 ­– 19 тонн.

Міські перевезення з нульовим рівнем викидів з DAF XB Electric

Нова серія DAF XB встановлює нові стандарти екологічності, ефективності, безпеки та комфорту завдяки інноваційним електричним трансмісіям і потужним двигунам PACCAR. Новий DAF XB Electric доступний у версіях вантажністю 12, 16 і 19 тонн з колісною базою від 4,2 м.

XB Electric приводиться в рух електродвигуном, який забезпечує номінальну потужність 120 або 190 кВт і номінальний крутний момент 950 або 1 850 Нм (піковий 2 600 і 3 500 Нм). 

DAF XB Electric. Фото: DAF

Електродвигун живиться від літій-залізо-фосфатних (LFP) акумуляторних батарей без кобальту і магнію з високою щільністю енергії, що мають загальну місткість від 141 до 282 кВт­­·год. Це дозволяє XB Electric проїжджати до 350 кілометрів на одному заряді, що більш ніж достатньо для більшості міських розподільчих операцій.

Електрична силова установка DAF XB. Фото: DAF

XB Electric оснащений комбінованою системою зарядки, яка дозволяє заряджати вантажівку від звичайної електромережі або за допомогою швидкої зарядки. Батареї можна зарядити від 20% до 80% всього за 40-70 хвилин, в залежності від специфікації.

Потужні двигуни PACCAR для DAF XB Diesel

Новий DAF XB Diesel також доступний для клієнтів, які віддають перевагу звичайному дизельному двигуну. XB Diesel оснащується 4,5-літровим 4-циліндровим двигуном PACCAR PX-5 або 6,7-літровим 6-циліндровим двигуном PACCAR PX-7 потужністю від 124 кВт (170 к.с.) до 227 кВт (310 к.с.). 

Двигун PACCAR PX-7. Фото: DAF

Двигуни PACCAR розвивають максимальний крутний момент на низьких обертах, що дозволяє знижувати швидкість і забезпечувати кращу у своєму класі паливну ефективність. Двигуни також сумісні з HVO (гідрообробленою рослинною олією), що дозволяє скоротити викиди CO2.

XB Diesel оснащений 8-ступеневою, повністю автоматичною трансмісією PowerLine, яка забезпечує плавне і безперешкодне перемикання передач, а також оптимізовану продуктивність і паливну економічність.

Трансмісія PACCAR PX-5. Фото: DAF

Новий стандарт безпеки для серії DAF XB

Нова серія DAF XB пропонує найвищий рівень безпеки завдяки повному набору сучасних систем допомоги водієві (ADAS). До них відносяться:

 • Система попередження про фронтальне зіткнення (FCW) і вдосконалена система екстреного гальмування (AEBS).
 • Система попередження про виїзд зі смуги руху (LDWS).
 • Адаптивний круїз-контроль (ACC), який підтримує безпечну дистанцію до транспортного засобу, що рухається попереду.
 • Система попередження про рух заднім ходом (RWS).
 • Система попередження про сліпі зони (BSWS).
 • Система камер заднього виду (RVCS), яка забезпечує чіткий огляд задньої частини вантажівки на дисплеї в кабіні.
 • Система камер бокового огляду (SVCS), яка забезпечує огляд бокової частини вантажівки на дисплеї в кабіні.

Однією з найбільш характерних особливостей нової серії DAF XB є чудовий прямий огляд, що підвищує безпеку і комфорт для водіїв. Велике лобове скло, низька лінія ременів і тонкі А-подібні стійки забезпечують неперевершений огляд дороги попереду і навколо вантажівки. Опціональне міське вікно з боку пасажира ще більше покращує оглядовість, дозволяючи водіям бачити пішоходів і велосипедистів з правого боку вантажівки.

Новий стандарт комфорту водія для серії DAF XB

Нова серія DAF XB також встановлює новий стандарт комфорту для водія завдяки високоякісним кабінам з подовженим денним і спальним відсіками, які пропонують достатньо простору, місця для зберігання і зручностей для водіїв. Кабіни спроєктовані таким чином, щоб забезпечити комфортне та ергономічне робоче середовище.

Кабіна обладнана новим цифровим дисплеєм, що налаштовується та відображає всю необхідну інформацію для водія, таку як швидкість, рівень палива, навігацію та сповіщення ADAS.

Нова серія DAF XB також пропонує кращу у своєму класі маневровість завдяки компактним розмірам, малому радіусу повороту і чутливому рульовому управлінню. Вантажівками серії XB легко керувати й паркуватися в міських умовах, а також на вузьких дорогах і крутих поворотах.

Новий DAF XBC для будівництва

Для клієнтів, яким потрібна вантажівка для будівельних робіт, DAF пропонує новий DAF XBC. XBC базується на серії XB, але має деякі специфічні особливості, які роблять його придатним для використання в умовах бездоріжжя, такі як:

 • Високий дорожній просвіт 255 міліметрів, що дозволяє вантажівці долати перешкоди і нерівності місцевості.
 • Відмінний кут з’їзду 25 градусів, що дозволяє підійматися на круті схили та пандуси.
 • Посилене шасі та підвіска, що витримують великі навантаження та удари.
 • Антипробуксовочна система, яка покращує зчеплення з дорогою та стійкість на слизьких поверхнях.
 • Система допомоги при старті на підйомі, яка запобігає відкочуванню вантажівки назад при старті на схилі.

Модель XBC доступна з тими ж двигунами PACCAR і трансмісією PowerLine, що і модель XB Diesel, а також з тими ж опціями кабіни і системами безпеки. XBC може бути сконфігурований з різними типами кузовів, такими як самоскид, бетонозмішувач або кран.

Нова серія DAF XB завершує лінійку міцних і надійних вантажівок. З новою серією DAF XB компанія DAF в черговий раз демонструє своє лідерство в галузі охорони навколишнього середовища і прихильність до надання клієнтам індивідуальних рішень, що відповідають їхнім конкретним потребам.