Unimog з водневим двигуном на випробуваннях — косить траву на закритій трасі

Unimog з водневим двигуном на випробуваннях — косить траву на закритій трасі

Mercedes-Benz Special Trucks випробував прототип транспортного засобу Unimog з водневим двигуном внутрішнього згоряння в реальних умовах експлуатації. 

Деталі випробовування

Намагання відмовитися від дизельних двигунів не оминули навіть такі спеціалізовані автомобілі, як Mercedes-Benz Unimog. Цей «спеціальний транспортер», як називають Unimog з панорамними кабінами, зараз проходить випробування з водневим двигуном.

Unimog — це тестовий автомобіль, який використовується для дослідження умов, за яких спалювання водню може бути реалізовано як доповнення до акумуляторних батарей та паливних елементів. 

На виведеній з експлуатації ділянці шосе між Байройтом і Бамбергом інженери збирали дані вимірювань під час косіння узбіччя, прискорення та заправки на громадській заправці. Ці дані будуть використані для подальшої розробки транспортного засобу. 

Співробітники Autobahn GmbH супроводжували випробування. Практичні випробування при низьких температурах і в умовах різноманітного рельєфу є важливим кроком у поточному проєкті розробки “WaVe”, в рамках якого 18 партнерів спільно працюють над концепцією приводу на водневому двигуні внутрішнього згоряння.

Зазвичай ми чуємо про вантажівки з водневими елементами, тобто воднево-електричними приводами. Водень використовується лише для виробництва енергії, яка потім надходить до електричного двигуна. Однак Unimog використовує інше, набагато менш поширене рішення, а саме двигун внутрішнього згоряння водню. Він працює майже так само, як і бензиновий двигун, з тією різницею, що невеликі дози водню вибухають у циліндрах.

Технічні особливості техніки

З таким приводом тестовий Mercedes-Benz Unimog U430 розвивав потужність 290 к. с. і максимальний крутний момент 1000 Нм. Двигун має бути набагато тихішим за дизельний, викиди парникових газів мінімальні, а пальне забезпечується двома баками з тиском 700 бар, розташованими позаду кабіни, загальною місткістю 14 кілограмів водню. У міжміському комплекті з водневими елементами цієї кількості вистачило б приблизно на 200 кілометрів їзди по шосе, а в водневому Unimog – на цілий день роботи зі спеціалізованим кузовом.

Водневий прототип був оснащений фронтальною косаркою з двома головками. Випробування також будуть проводитися взимку, при низьких температурах, а весь проєкт співфінансує Федеральне міністерство економіки та захисту клімату. Уряд Німеччини хоче перевірити, чи мають водневі двигуни внутрішнього згоряння більший потенціал.