475 кілометрів на одному заряді — новий Mercedes-Benz eSprinter успішно пройшов випробування

475 кілометрів на одному заряді — новий Mercedes-Benz eSprinter успішно пройшов випробування

Світова прем’єра нового Mercedes-Benz eSprinter відбудеться на початку лютого 2023 року, наразі проходять фінальні тест-драйви.

Передсерійний автомобіль нового Mercedes-Benz eSprinter завершив спеціальний тест-драйв 19 жовтня 2022 року: з одним зарядом батареї і без підзарядки маршрут пролягав від музею Mercedes-Benz в Штутгарті до аеропорту Мюнхена й назад. Це відповідає відстані в 475 кілометрів при витраті електроенергії 21,9 кВт·год на 100 кілометрів. До того ж маршрут вкрай вимогливий із погляду витрати палива через високу питому вагу автобанів і підйомів вгору.

Новий Mercedes-Benz eSprinter буде випускатися з трьома різними розмірами акумуляторів. Для тест-драйву був обраний передсерійний автомобіль із найбільшим із трьох варіантів. З метою практичної конфігурації автомобіля для використання в СЕП (кур’єрська, експрес-, посилкова служба) для демонстрації був обраний наддовгий eSprinter з високим дахом.

Тест-драйв

Щоб створити реальні умови для експрес-доставки між Штутгартом і Мюнхеном, поїздка була здійснена не на закритому випробувальному треку й тим більше не на випробувальному стенді, а у внутрішньоміському русі, а також на федеральних дорогах і автомагістралях.

Топографія також не була оптимізована, наприклад, підйом на Швабську Юру був навмисно залишений у маршруті. Інспектор з TÜV Süd сидів на пасажирському сидінні поруч із водієм-випробувачем Mercedes-Benz упродовж усього тест-драйву.

Як нейтральна випробувальна організація, TÜV Süd засвідчує, що споживання 21,9 кВт·год на 100 км пробігу, досягнуте під час цього тест-драйву зі Штутгарта до Мюнхена й назад, згідно з даними панелі приладів, було досягнуто з одним зарядом акумулятора, а також, що автомобіль був у належному стані.

Маршрут

Для того, щоб відтворити типове застосування з галузі CEP, поїздка пройшла від музею Mercedes-Benz безпосередньо на заводі Mercedes-Benz в Унтертюркхаймі по автобану B10 в напрямку Гьопінгена й далі до Ульма.

Протяжність маршруту становила 475 кілометрів, з найнижчою ділянкою на висоті 210 метрів над рівнем моря і найвищою — 785 метрів над рівнем моря. Після прибуття на місце приладова панель показувала запас ходу ще приблизно 20 кілометрів.

Новий eSprinter

З новим eSprinter Mercedes-Benz Vans послідовно реалізує свою стратегію електрифікації і підкреслює свої претензії на лідерство. Вимоги були визначені в тісній співпраці з клієнтами: Завдяки трьом батареям і декільком варіантам кузова, від панельного фургона до шасі для кузова-фургона. Наприклад, новий eSprinter стане значно гнучкішим і відкриє нові сегменти клієнтів, а також ринки збуту (крім Європи, уперше також США й Канаду).

Залежно від конфігурації, асортимент може збільшитися більш ніж удвічі у порівнянні  з нинішнім eSprinter. Новий eSprinter буде вироблятися в Чарльстоні (Південна Кароліна, США), Дюссельдорфі й Людвігсфельде з другої половини 2023 року.