Перезарядити MINI: культові британські класичні хетчбеки команда заводу MINI оснащує електричними силовими установками замість ДВЗ

Перезарядити MINI: культові британські класичні хетчбеки команда заводу MINI оснащує електричними силовими установками замість ДВЗ

Проєкт MINI Recharged, який триває виключно на території Великої Британії — це можливість у 21 столітті екологічно, з дбайливим ставленням до історичної спадщини продовжити історію класичних Mini. 

У великих містах безшумна електрична силова установка дозволяє вільно пересуватися в спеціальних екологічних зонах. Наприклад, електрифікований Mini може проїхати Оксфорд-стріт або площею Пікаділлі в Лондоні без необхідності сплачувати спеціальний екологічний збір. Конверсія хетчбека в електромобіль не потребує повторної реєстрації транспортного засобу. 

Фото: bmwgroup.com

До складу нової силової установки входить сучасний електродвигун потужністю 90 кВт. Він наділяє електричний Mini динамікою розгону від 0 до 100 км/год за 9 секунд. Потужність зарядки високовольтної батареї становить до 6,6 кВт, а запас ходу електромобіля однією заряді сягає 160 км. Крім того, кожен електричний Mini від MINI Recharged оснащується особливою панеллю приладів у класичному стилі, що відображає температурний режим силової установки, залишковий запас ходу, вибраний режим руху та поточну швидкість.

Фото: bmwgroup.com

Електрифікація повністю відповідає духу оригінальної моделі 1959 року, адже Mini було створено у розпал нафтової кризи. Ключовим аспектом концепції Mini стало поєднання максимально можливого об’єму кузова та економічного двигуна. Бернд Кербер, голова MINI, зазначає: «Команда проєкту MINI Recharged зберігає характер класичного Mini і надає шанувальникам цієї моделі унікальну можливість насолодитися перевагами електричної силової установки. Ми проводимо зв’язок між історичною спадщиною бренду та його майбутнім».

Фото: bmwgroup.com

У рамках проєкту переобладнання в конструкцію автомобіля вносяться лише оборотні зміни. Це дозволить за необхідності повернути класичний Mini до його первісного стану. Наприклад, оригінальний ДВЗ кожного Mini маркується та відправляється на зберігання, щоб у майбутньому його можна було повторно встановити під капот хетчбека. Всім автомобілям, що беруть участь у проєкті MINI Recharged, надається індивідуальний номер. 

MINI Recharged органічно вписується в стратегію MINI майбутнього, яка включає розвиток економіки замкнутого циклу. У рамках цього проєкту електромобілі не виробляються з нуля, а створюються на основі існуючих. Уже сьогодні кожен п’ятий новий автомобіль MINI оснащується електричною силовою установкою.