ЗСУ можуть повернутися до вантажівок КрАЗ — Мінстратегпром вивчає можливості

ЗСУ можуть повернутися до вантажівок КрАЗ — Мінстратегпром вивчає можливості

8 лютого представники Збройних Сил України та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України відвідали ПрАТ «АвтоКрАЗ» у Кременчуці, повідомляють у пресслужбі міністерства.

Метою візиту заступник директора Департаменту оборонно-промислової політики Мінстратегпрому Олег Можний назвав ознайомлення зі станом виробничих потужностей «АвтоКрАЗу» та вивчення реальної спроможності підприємства.

«Завдання полягає в тому, щоб максимально локалізувати виробництво й підтримати вітчизняного виробника. Збройні Сили України мають отримувати потужну, якісну та надійну техніку та озброєння», – сказав представник Міністерства.

Фото: Кременчуцька газета

Генеральний директор «АвтоКрАЗу» Роман Черняк ознайомив гостей з циклом виробництва вантажівок, показав цехи заводу, випробувальний полігон, навчальні класи.

Фото: Кременчуцька газета

На полігоні водії-випробувачі продемонстрували технічні можливості військових автомобілів виробництва «КрАЗ».

Фото: Кременчуцька газета

«Підприємство в бойовій готовності, якщо говорити військовою мовою, воно може виготовляти техніку. Кількісні та якісні показники будуть узгоджуватися на нарадах, прийматимуться рішення щодо уніфікації автомобільної бази для Збройних Сил України», – підсумував заступник директора Департаменту оборонно-промислової політики Мінстратегпрому Олег Можний.

Командувач Сил логістики ЗСУ генерал-майор Олег Гуляк наголосив на тому, що «АвтоКрАЗ» здійснив заходи з імпортозаміщення, цілком позбавившись залежності від країни-агресора.

«КрАЗ» – це основний автомобіль, який надходив у частини від початку війни. Сьогодні ми ознайомилися із виробництвом, побачили завод, машини. Висновки щодо закупок будуть попереду», – зазначив посадовець ЗСУ.