Чи дійсно електричні вантажівки такі тихі: в Німеччині провели дослідження

Чи дійсно електричні вантажівки такі тихі: в Німеччині провели дослідження

Передсерійний автомобіль MAN eTruck використовувався для вимірювання рівня шуму під час операцій з доставки.

Компанія MAN Truck & Bus взяла участь у «Дослідженні малошумної логістики», проведеному Інститутом матеріальних потоків і логістики ім. Фраунгофера (німецький фізик).

Мета дослідження

Дослідження, яке фінансується Міністерством навколишнього середовища, охорони природи й транспорту Північного Рейн-Вестфалія, має на меті розробити стандарти для шуму від транспортних засобів, що здійснюють доставку. 

Очікується, що дослідження буде опубліковано на початку 2024 року. Дані для нього були зібрані, серед іншого, під час серії вимірювань на випробувальному треку MAN в Мюнхені. 

Згідно з повідомленням MAN, передсерійний автомобіль нового MAN eTruck, який вперше буде доставлений клієнтам у 2024 році, був частиною реальних вимірювань.

Експерти відправили на трек MAN eTruck і звичайний дизельний MAN TGX 18.510 тієї ж вагової категорії і виміряли їх рівні шуму. Це були зчленовані вантажівки загальною вагою 40 тонн. 

Співробітники вимірювального центру праворуч і ліворуч від проїжджої частини встановили калібровані ручні шумоміри на відстані 7,5 метрів кожен.

Один з результатів

Згідно з результатами досліджень, електричні вантажівки сприймаються — особливо на низьких швидкостях — приблизно вдвічі тихіше, ніж відповідні дизельні вантажівки. Зокрема, MAN eTruck був лише на 1 дБ(А)/м «голоснішим» за звичайний легковий автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння, коли він проїжджав повз на швидкості 20 км/год.