У Китаї планують запустити повністю автономні таксі вже у 2024 році

У Китаї планують запустити повністю автономні таксі вже у 2024 році

У 2021 році китайський стартап Momenta планує запустити свій перший комерційний сервіс роботаксі з підстраховкою водіїв, а у 2024 році — створити сервіс, в роботі якого людина не братиме участі, — повідомляє Techcrunch.

Наразі Momenta залучив $500 млн фінансування від провідних автовиробників та ІТ-компаній, включаючи SAIC, Toyota, Bosch, Daimler AG, Temasek, Yunfeng Capital та Tencent. 

За словами керівника з розвитку бізнесу Сунь Хуана, інвестиції стануть відправною точкою для міжнародної експансії Momenta та дозволять розширити випробування повністю автономних автомобілів в Китаї. 

Бізнес-модель стартапу помітно відрізняється від конкурентів — Momenta називає її «двосторонньою». Замість того, щоб розробляти з нуля свою електричну платформу для автомобілів, розробник поставляє свої системи — програмне та апаратне забезпечення — автовиробникам-партнерам, а також паралельно інвестує в уже перевірені технології.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Momenta також виділяється серед конкурентів «індивідуалізацією автопілота». У компанії вважають, що деякі автолюбителі досі віддають перевагу ручному управлінню через стандартну модель поведінки автопілота. З цієї причини Momenta працює над більш агресивним автопілотом, який буде дотримуватися правил дорожнього руху, але відрізнятися більш спортивним стилем водіння.