На виставці IAA Mobility в Мюнхені Hyundai презентує автономний Ioniq 5 robotaxi

На виставці IAA Mobility в Мюнхені Hyundai презентує автономний Ioniq 5 robotaxi

Його комерційну експлуатацію планується розпочати у 2023 році.

Вивести парк Ioniq 5 robotaxi на маршрути громадського транспорту планує партнер Hyundai Motor Group — американська компанія, світовий лідер в області технологій автономного водіння Motional. 

© Hyundai Motor

Ioniq 5 robotaxi — повністю електричний транспорт, що функціонує на базі електромобіля Hyundai Ioniq 5 і оснащений системою автономного управління четвертого рівня за класифікацією Society of Automotive Engineers. Це передбачає використання Ioniq 5 robotax без водія.

© Hyundai Motor

Набір датчиків, встановлених по периметру кузова, камер та радарів допомагає авто орієнтуватися у просторі. Виявлення об’єктів відбувається на далеких відстанях, що говорить про високий рівень безпеки. Оператор Motional з пульта дистанційного керування може миттєво підключитися до транспортного засобу та направити його на новий маршрут у разі виникнення форсмажорних ситуацій. 

© Hyundai Motor

В основі робомобіля — модульна платформа Electric Global Modular Platform, розроблена Hyundai Motor Group спеціально для електромобілів. Інтер’єр безпілотника — просторий пасажирський простір, який сприяє комфорту під час роботи та відпочинку. Взаємодіяти з транспортним засобом, наприклад зупинити у непередбаченому маршрутом місці, пасажири можуть через набір інтерфейсів. 

© Hyundai Motor

7-12 вересня на виставці IAA Mobility в Мюнхені відбудеться публічна прем’єра Ioniq 5 robotaxi. У виставці візьмуть участь понад 500 учасників з 30 країн світу. Світові лідери, такі як Audi, BMW, Ford, Hyundai, KIA, Mercedes, Porsche, Renault і Volkswagen, презентуватимуть свої інновації. Будуть представлені також й деякі китайські новачки (наприклад Polestar, WEY і ORA).

© Hyundai Motor