Американська логістична компанія FedEx тестує безпілотні вантажівки, що доставляють пошту

Американська логістична компанія FedEx тестує безпілотні вантажівки, що доставляють пошту

Наразі автономні вантажівки Paccar з безпілотною системою Aurora почали курсувати від Далласа до Х’юстона і в зворотному напрямку. Загальна довжина шляху досягає 800 км. 

Спочатку такі вантажівки будуть виходити на маршрут два-три рази на тиждень, а в їх кабіні буде водій. Це потрібно для спостереження за роботою систем і реагування у випадку екстреної ситуації.

В процесі випробування компанія сподівається виявити можливі проблеми автономних вантажівок. Якщо результати тестування будуть позитивними, мережа безпілотної доставки почне працювати до кінця 2023 року.

Це не перший крок FedEx до автономної доставки вантажів — влітку компанія уклала договір з стартапом Nuro, який розробляє безпілотні електромобілі для перевезення пакетів і невеликих посилок.

Експерти в сфері технологій сходяться на думці, що професія водія вантажівки зникне серед перших через автоматизацію за допомогою нейромереж. Згідно з прогнозами, в США з 2025 року кожного місяця будуть втрачати роботу близько 25 000 таких фахівців (на рік — 300 000), а через два-три десятиліття ця професія зникне.