Серійна САУ «Богдана» отримає нове шасі

Серійна САУ «Богдана» отримає нове шасі

Минулого тижня Олексій Резніков повідомив про запуск серійного складання САУ «Богдана». За словами міністра, попри безперервні ракетні удари, українські зброярі не тільки ремонтують і модернізують військову техніку ЗСУ, яка експлуатується, а й виробляють нові зразки.

Глава оборонного відомства опублікував у Facebook фотознімок, на якому він зображений за кермом 155-мм артилерійської установки українського виробництва. Попри те, що вся територія України знаходиться в зоні ураження далекобійних російських ракет вітчизняні зброярі продовжують виконувати завдання не тільки з ремонту чи модернізації машин, але й виробляють нові зразки.

Деякі підприємства ОПК України змінили локацію та навіть розширили виробництво. Зокрема, як повідомив міністр оборони, серійне виробництво САУ «Богдана» було профінансовано ще навесні 2022 року й українська 155-мм артилерія вже скоро буде на фронті. Отже, танки західного зразка, які з’являться на озброєнні ЗСУ через кілька місяців, зможуть розраховувати на підтримку з боку українських САУ.

Дослідний зразок САУ був зібраний українськими інженерами на базі шасі «КрАЗ». Серійна «Богдана» отримала нове шасі. Його виробник названий Резніковим не був. Варто зазначити, що «Богдана» була випробувана в Україні за місяць до вторгнення. Під час випробувань вона успішно вразила ціль на відстані 42 км.

Державними випробуваннями стала операція зі звільнення острова Зміїний, коли САУ вела вогонь по позиціях РФ з островів у гирлі Дунаю, а коригування вогню здійснював Bayraktar TB2. При цьому розрахунок міг спостерігати за точністю свого вогню через пряму трансляцію відео з дрона. Дальність стрільби в цьому випадку складала мінімум 35 км — це дальність від берегової лінії до острова, у реальності скоріш за все була ближче до 40 км.