Великобританія випробовує важкі військові наземні безпілотники

Великобританія випробовує важкі військові наземні безпілотники

Британська армія нещодавно провела випробування важких безпілотних наземних транспортних засобів (H-UGV), щоб оцінити їх продуктивність і потенціал у бойових умовах. 

У випробуваннях брали участь три різні H-UGV від провідних компаній, що спеціалізуються на створенні людино-машинних комплексів.

Robust: Універсальна UGV для різних місій

Одним з H-UGV, який брав участь у випробуваннях, був Robust, UGV, розроблений ізраїльською компанією Elbit Systems. Robust призначений для роботи на пересіченій місцевості й може управлятися дистанційно або працювати автономно. 

Robust UGV. Фото: Elbit Systems | Twitter

Він має модульну конструкцію, що дозволяє легко інтегрувати різне корисне навантаження і датчики, такі як камери, радари і комунікаційне обладнання. Robust може використовуватися для різних військових операцій та операцій з національної безпеки, таких як розвідка, спостереження та логістика.

Type X: швидка і маневрена UGV для передових військових застосувань

Ще однією H-UGV, яка продемонструвала свої можливості під час випробувань, був Type X, надсучасна UGV, розроблена естонською компанією MILREM. 

Type X створений для швидкості та маневреності і може розвивати максимальну швидкість на дорозі 80 км/год, пересіченій місцевості – 50 км/год, а також підтримувати швидкість руху заднім ходом – 50 км/год. 

Type X

Type X також має нульовий радіус розвороту, що забезпечує виняткову маневреність в умовах обмеженого простору. Type X має високий рівень захисту від кінетичної енергії та артилерійських загроз, а також від мін. 

Він може нести максимальне корисне навантаження 4 100 кг, яке може включати системи озброєння, датчики або вантаж.

Wiesel: компактна і легка UGV на перевіреній платформі

Третьою H-UGV, яка взяла участь у випробуваннях, стала Wiesel – ББМ, побудована на шасі перевіреної бойової броньованої машини Wiesel, виробництва німецької компанії Rheinmetall. 

ББМ Wiesel характеризується невеликими розмірами та легкою конструкцією, що робить її ідеальною для розвідки, спостереження та інших допоміжних ролей на різних типах місцевості. 

Wiesel. Фото: armyrecognition.com

Його модульна архітектура дозволяє легко інтегрувати корисне навантаження, датчики та системи озброєння, що забезпечує гнучкість в адаптації до різних оперативних сценаріїв. Дизельна UGV оснащена вдосконаленими функціями автономності, такими як дистанційне керування та напівавтономна робота.

Майбутнє H-UGV у британській армії

Випробування H-UGV було організовано групою Future Capability Group (FCG) компанії Defence Equipment & Support, яка займається дослідженням нових технологій та концепцій для посилення можливостей британської армії. 

Випробування проходили на базі підрозділу бронетанкових випробувань і розробок у Бовінгтоні, графство Дорсет, де H-UGV випробовували за різними критеріями, такими як швидкість, прохідність на складній місцевості і системи зв’язку. 

Випробування стали революційною подією, яка продемонструвала потенціал H-UGV для сучасних військових операцій.