До України почали надходити унікальні броньовані автомобілі швидкої допомоги

До України почали надходити унікальні броньовані автомобілі швидкої допомоги

Броньовані автомобілі, створені на базі багатоцільового канадського автомобіля Terradyne Gurkha MPV 4×4, були придбані «Медичними закупівлями України» коштом, зібраним в межах президентської ініціативи UNITED24, повідомляє АрміяInform

Загалом закуплено 13 таких «швидких». Вартість партії становить 124 млн грн.

Технічні особливості Terradyne Gurkha MPV

Загалом сімейство машин Gurkha призначене для використання в оборонних, правоохоронних цілях та завданнях національної безпеки. Автомобілі можуть перевозити підрозділи спецпризначенців (спеціального озброєння та тактики) та групи міських правоохоронних органів.

Багатоцільовий канадський бронеавтомобіль Terradyne Gurkha MPV 4×4
Багатоцільовий канадський бронеавтомобіль Terradyne Gurkha MPV 4×4. Фото: Joint-forces

У базовій пропозиції від заводу-виробника Gurkha доступний у трьох різних варіантах, кожен з яких побудований на шасі Ford F-550 Super Duty. Машина має традиційне компонування, двигун попереду, кабіна екіпажу в середній частині та відділення для десанту та вантажів у задній частині.

Для підрозділів силових структур Gurkha виробляється у трьох варіантах: легкий броньований розвідувальний дозорний автомобіль LAPV, багатоцільовий автомобіль MPV, той самий що обрано для українських «швидких» та швидкохідний патрульний автомобіль RPV.

У легкому автомобілі 4×4 Gurkha LAPV можуть розміститися вісім спецпризначенців. Цей автомобіль брав участь у польових випробуваннях, проведених збройними силами ОАЕ у липні 2012 року. Варіант Gurkha RPV призначений для проведення військових та поліцейських завдань. Він має спеціальне вантажне відділення для перевезення вантажів та спорядження військовослужбовців, що знаходяться на борту.

Багатоцільовий канадський бронеавтомобіль Terradyne Gurkha MPV 4×4
Багатоцільовий канадський бронеавтомобіль Terradyne Gurkha MPV 4×4. Фото: Terradyneinc

Щоб задовольнити особливі потреби Збройних Сил України, ці броньовані автомобілі відповідають стандартам безпеки по класифікації НАТО B7/STANAG 2, що вказує на високий рівень балістичного захисту, здатного протистояти різним загрозам, включаючи вогонь зі стрілецької зброї боєприпасами калібру 7,62 мм, вибухівки масою до 6 кг та розривів 155-мм осколково-фугасних (ОФ) артилерійських снарядів.

Мінівен Gurkha оснащений 6,7-літровим турбодизелем V8, що виробляє 330 кінських сил і 750 Нм крутного моменту. Він оснащений 6-ступіневою автоматичною коробкою передач, що дозволяє розвивати максимальну швидкість 130 км/год. Трансмісія автомобіля 4×4 має можливість перемикання передач на ходу, що дозволяє водію перемикатися між режимами приводу на два та повний привід за потреби. Примітним аспектом цих машин є їх шини, що самоущільнюються, призначені для продовження роботи навіть після втрати тиску в колесах, що знижує ризик знерухомлення через пошкодження шин в зонах бойових дій.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Базова маса Gurkha MPV становить приблизно 7,484 тонни, але вона може змінюватись залежно від додаткового обладнання та конфігурації бронювання. Щоб покращити керованість автомобіля при екстреному гальмуванні, він оснащений вентильованими дисковими гальмами на всіх колесах та антиблокувальною гальмівною системою (ABS). Мінівен Gurkha має довжину 6,4 метра, ширину 2,5 метра та висоту 2,6 метра. Запас палива автомобіля складає 151 літр.

Евакуаційний бронеавтомобіль ЗСУ на базі багатоцільового канадського автомобіля Terradyne Gurkha MPV 4×4. Інфографіка АрміяInform

Gurkha — повнопривідний автомобіль, оснащений блокувальними диференціалами й самоблокувальним диференціалом (LSD). Передня підвіска включає гвинтові пружини, амортизатори та кермовий демпфер. Задня підвіска включає листові ресори з кріпленнями Timbron.

До стандартного обладнання та систем автомобіля належать система кондиціонування, буксирні гачки, освітлювальне обладнання та бічні дзеркала. Експлуатація та ремонт машин сімейства Gurkha MPV значно спрощені, оскільки складники для них завжди є в розгалуженій глобальній сервісній мережі компанії Ford.

Захисні особливості транспортного засобу

Броньована капсула екіпажу відокремлена від моторно-трансмісійного відділення подвійним перебиранням HOLLOWDECK™. Двері відділень екіпажу та десанту також броньовані.

Стінки бортів, виконаних за технологією HOLLOWDECK™, заповнені противибуховим матеріалом THIKA MINEPLATE™, і тим самим забезпечується високий захист від направлених фугасів та СВП. Перший шар бронювання захищає передню частину машини. Другий шар бронювання додатково захищає тих, хто сидить у кабіні, від атак по лобовій дузі. Машина має круговий захист від 7,62-мм бронебійних куль. 

Днище машини додатково захищене ще однією пластиною, що демпфує: вона виконана з матеріалу THIKA MINEPLATE™, що має шарувату структуру типу сендвіча, яка поглинає значну частку енергії вибуху. Пластина має власну систему кріплення, завдяки якій вона прикриває все відділення екіпажу. 

Додаткові демпфувальні елементи перешкоджають передачі ударних хвиль через корпус. Для захисту кабіни екіпажу від вибуху міни під днищем, дорожній просвіт був максимально збільшений для забезпечення якнайбільшого розсіювання енергії вибуху. Розташування важких вузлів під підлогою кабіни вдалося уникнути, оскільки вони можуть у разі вибуху стати додатковим фактором ураження.