В Польщі побудують завод з випуску електромобілів

В Польщі побудують завод з випуску електромобілів

Повідомлено про місце та масштаби будівництва нового автомобілебудівного заводу, який буде випускати електромобілі під брендом Izera.

ElectroMobility Poland (EMP) обрала для будівництва нового підприємства місто Явожно в Сілезькому воєводстві, а саме — особливу економічну зону Катовіце. Тут вже функціонують багато компаній, що них випускають компоненти для автопрому: Opel Manufacturing Poland, FCA Poland, NGK Ceramics Polska, Brembo Poland, Isuzu Motors Polska, Guardian Częstochowa, ZF TRW Poland, Electrolux, Roca, SK Innovation і Nexteer Automotive.

«Важливо не тільки побудувати завод, але і мати відповідне логістичне рішення, а також створити пул постачальників в безпосередній близькості від заводу. Явожно в цьому відношенні має найбільший потенціал, тому після ретельного і детального аналізу ми обрали це місце», — повідомив президент ElectroMobility Poland. Завдяки новому підприємству будуть створені близько 15 тисяч нових робочих місць. Виробництво автомобілів почнеться в 2024 році.

Дизайн концептів кросовера і хетчбека Izera розробила італійська студія Torino Design. У планах виробників розгляд платформ для них серед MEB від Volkswagen, e-TNGA від Toyota, Е-GMP від Hyundai. 

ElectroMobility Poland — спільне підприємство чотирьох польських держкомпаній: PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Energa SA, Enea SA і Tauron Polska Energia SA. Ідея національного електромобіля ініційована урядом країни.