У ВЦ Nivki-Hall в Києві завершилася Міжнародна виставка техніки, технологій та рішень у сфері громадського транспорту й інфраструктури міста City Trans & Parking 2021

У ВЦ Nivki-Hall в Києві завершилася Міжнародна виставка техніки, технологій та рішень у сфері громадського транспорту й інфраструктури міста City Trans & Parking 2021

City Trans & Parking 2021 — спеціалізована щорічна виставка рухомого складу, обладнання та технологій для міського громадського транспорту. А також засобів облаштування паркувального простору та розбудови транспортної інфраструктури.

Учасники виставки обмінялися досвідом щодо декарбонізації громадського транспорту за рахунок впровадження ресурсоефективних та чистих технологій.

KARSAN представив у своїй експозиції дві моделі міських автобусів KARSAN Atak і Jest. Проєкт KARSAN почав діяти в Україні з квітня нинішнього року. Так, у Харкові на міських маршрутах працюють дві моделі автобусів KARSAN. Це — 6-метровий JEST+ на 22 місця і 8-метровий ATAK на 60 місць. 

АВТЕК показав електробус МАЗ 303Е, який був презентований в Києві у квітні. Саме він відкрив нову лінійку транспорту з нульовими викидами. Електробус оснащено новітнім німецьким електродвигуном ZF CeTrax потужністю 300 кВт з низьким споживанням електрики. Запас ходу в 280-320 км забезпечують батареї ємністю 412 А • год (285 кВт * год), а підзарядка займає всього 4-6 годин. Є рішення по швидкій зарядці — до 4 годин. 

електробус МАЗ 303Е
електробус МАЗ 303Е

Продемонстровано і перші гумові відбійники, що розділяють велодоріжку від паркувального простору для автотранспорту. Їх встановлено в Києві для безпеки та зручності велосипедистів. 

СІТІ КАРД СИСТЕМ похизувався системою для зручної оплати проїзду, що надає можливість користувачам здійснювати цілодобово поповнення онлайн (через веб-портал, мобільний додаток) та у терміналах самообслуговування (стаціонарних та вуличних). Але CityCard — це не лише інтернет-платежі, а й планування поїздок, інформація про маршрути, розклад, зупинки транспорту на веб-порталі. 

А німецька компанія Quantron анонсувала випуск електробуса на водневих паливних елементах. Компанія також пропонує версію автобуса на електроакумуляторах. Обидва будуть приводитися в дію електродвигунами, але матимуть різні джерела живлення. Одна з моделей буде оснащена електричними батареями, інша — водневими елементами. 

Компанія Otokar Ukraine представила в Україні першого в Туреччині виробника електричних автобусів, які сьогодні вже успішно експортуються. Упродовж останніх 10 років компанія виділяє до 8% свого обороту на дослідження і перспективні розробки. На Міжнародній виставці від компанії Otokar — сучасні автобуси для міського, приміського й туристичного використання.

Актуальність тематики виставки підкреслюється проєктом урядовців. Ним передбачається, що з 1 січня 2030 року Україна буде використовувати виключно електробуси для регулярних пасажирських перевезень. Щоб стимулювати використання в Україні транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, Міністерство інфраструктури України пропонує внести зміни до Закону України «Про автомобільний транспорт».

Зокрема пропонується надати визначення таким термінам як електромобіль (електричний транспортний засіб), електробус, електромобіль вантажний, електромобіль легковий, автомобіль з водневим паливним елементом (коміркою), автомобіль гібридний, автомобіль плагін-гібридний, станція зарядки електромобілів.

А розвиток електромобілів та інфраструктури станцій зарядки електромобілів визначити пріоритетом формування державної політики у сфері автомобільного транспорту.