Тролейбуси українського виробництва будуть поставлені до Чехії

Тролейбуси українського виробництва будуть поставлені до Чехії

Корпорація «Богдан» поставить шість нових тролейбусів до міста Іглава.

В Чеських ЗМІ повідомляється про перемогу української корпорації «Богдан» чеського виробника автобусів та тролейбусів ŠKODA ELECTRIC в тендері.

У поєднанні з Tram for Envi «Богдан» поставить шість нових тролейбусів до Іглави. Транспортна компанія міста DPMJ заплатить за них 71,4 мільйона крон.

Перемога українського виробника

Чесько-українська асоціація перемогла Škoda Electric у конкурентній боротьбі: за шість тролейбусів вона заявила 71,4 мільйона крон, Škoda своєю чергою — 82,74 мільйона крон. Таким чином, один тролейбус коштує 11,9 мільйона крон, у випадку з Škoda 13,7 мільйона крон. 

Контракт був підписаний майже через рік після того, як транспортна компанія «Іглава» оголосила асоціацію переможцем.

Деталі контракту

Підпис контакту випливає з даних у реєстрі договорів. Покупка фінансуватиметься за допомогою європейської субсидії. Згідно з контрактом, це будуть тролейбуси BOGDAN T70120, які повинні бути поставлені протягом 14 місяців. Це буде двовісний низькопідлоговий тролейбус, який може частково виїжджати за межі контактної мережі. Значна частина тролейбуса повинна мати чеські деталі, наприклад обладнання Cegelec.

Дешевші тролейбуси для міст Чехії

DPMJ раніше заявляв, що буде розміщувати тролейбуси на лініях, які нині забезпечуються лише автобусним сполученням. Очікується розгортання на лініях 3, 12 та 10, а також тролейбусної лінії С.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Порівняно невелике замовлення — це прорив, який повинен принести транспортним компаніям значне зменшення ціни при закупівлі тролейбусів. До цього часу протягом багатьох років лише Škoda Electric вигравала контракти на поставку тролейбусів. Прихід українського виробника, а тепер і компанії SOR Libchava почав призводити до значного зниження цін, як показав нещодавній конкурс у Брно. У ньому Škoda пропонувала зчленовані тролейбуси за цінами, за якими рік тому постачала лише коротші 12-метрові машини.