Корпорація «Богдан» розглядає перспективний проект міського електробуса

Корпорація «Богдан» розглядає перспективний проект міського електробуса

На конференції «Україна електромобільна», що відбулася під патронатом Міністерства інфраструктури України та Представництва Європейського Союзу в Україні 26 травня, в Одесі відбулася презентація стратегії корпорації «Богдан» щодо електротранспорту, зокрема створення міського електробуса.

Презентуючи стратегічні плани підприємства, директор луцького «Автоскладального заводу №1» Дмитро Писаний зазначив, що завод розглядає як перспективний проект міського електробуса, роботи над створенням якого розпочато минулого року. Крім того, завод має у своєму портфелі й вже реалізований проект багатоцільової електровантажівки. 

© Корпорація «Богдан»

Також, було запропоновано розглянути стратегію розвитку уже наявної інфраструктури та виробничих можливостей виготовлення електротранспорту. 

Розвиток у цьому напряму передбачає розширення гами модифікацій тролейбусів з автономним ходом з використанням Li-ion тягових батарей. Це дозволить збільшити довжину маршрутів без додаткового будівництва контактної мережі та замінити автобуси на екологічний транспорт (тролейбуси) на міських та приміських маршрутах, частина довжини яких накладається на тролейбусні маршрути. 

Поширення тролейбусів з автономним ходом дозволить ефективно використати створену в 42 містах України тролейбусну інфраструктуру та суттєво зекономити фінансові ресурси в порівнянні з варіантом заміщення автобусів на електроавтобуси (на вартості транспортних засобів та створенні інфраструктури для зарядки електробусів). 

© Корпорація «Богдан»

Заощадити кошти дозволить і об’єктивно менша потреба закупівлі тролейбусів з автономним ходом у порівнянні з кількістю електробусів необхідних для виконання транспортної роботи на маршрутах.

Дмитро Писаний зазначив, що така стратегія дозволить завантажити наявні в Україні потужності з виробництва тролейбусів та компонентів для них та створити додаткові робочі місця.

Генеральний директор ТОВ «БАС МОТОР» Олег Міщенко поінформував учасників конференції  про підписання дистриб’юторського контракту з китайською компанією Zonson Smart Auto Corporation, яка входить в потужну корпорацію ZTE. Угодою передбачено широкий спектр співпраці з флагманом китайської індустрії з розвитку електромобільності. 

На сьогодні «БАС Мотор» підписав договір на поставку демонстраційного автобуса для тестів в Україні. Електричний автобус відповідає всім нормам та має європейський сертифікат. Також Zonson Smart Auto Corporation розглядає можливість виготовлення електробусів з SKD/CKD комплектів на потужностях ТОВ «БАС МОТОР».  

Олег Міщенко також повідомив, що ТОВ «БАС МОТОР» активно співпрацює з австрійською компанією ELVE, яка, взяла за мету виробляти лише електричний транспорт для міських перевезень.  Головний продукт компанії – повністю електричний міський автобус довжиною 12 метрів GTZ6129BEVR, що був розроблений для задоволення попиту європейських міст і відповідає всім вимогам щодо комфортного та безпечного перевезення пасажирів.