Mercedes-Benz Trucks презентували свою першу повністю електричну серійну вантажівку eActros

Mercedes-Benz Trucks презентували свою першу повністю електричну серійну вантажівку eActros

Два потужні електродвигуни, дальність ходу — 400 кілометрів, інтелектуальні цифрові рішення від Mercedes-Benz — все це нова Mercedes-Benz eActros

Mercedes-Benz Trucks святкує світову прем’єру своєї електричної вантажівки для дистрибуції на короткі відстані — eActros. Після низки випробувань, як виробником, так і клієнтами, Mercedes-Benz eActros запускається в серійне виробництво вже з осені 2021 року. У стандартній комплектації будуть включені вже перевірені технології, такі як MirrorCam та Multimedia Cockpit Interactive.

© Daimler Truck AG

Електричне серце

Акумулятор серійної моделі eActros складається з трьох або чотирьох блоків, кожен потужністю близько 105 кВт-год. Максимальна ємність акумулятора у 420 кВт-год дозволяє досягти дальності ходу до 400 кілометрів. 

© Daimler Truck AG

Центральним елементом електровантажівки є електричний міст з двома інтегрованими електродвигунами та двошвидкісною коробкою передач. Обидва двигуни з рідинним охолодженням забезпечують безперервну потужність 330 кВт, а також максимальну продуктивність 400 кВт. Додатково отримується енергія під час гальмування, що подається назад в акумулятори та знову стає доступною для використання (рекуперація).

eActros можна заряджати на станції потужністю до 160 кВт. При підключенні до постійного струму 400 А три батарейних блоки потребують трохи більше ніж 1 годину для зарядки від 20 до 80 відсотків.

Інтелектуальні цифрові рішення

Використовуючи Multimedia Cockpit Interactive, який входить в стандартну комплектацію eActros, водій постійно отримує інформацію щодо рівня заряду акумуляторів та залишку запасу ходу, а також поточним та середнім енергоспоживанням. 

© Daimler Truck AG

Мало того, менеджери автопарку для його керування можуть використовувати портал Fleetboard. Сюди входять такі функції, як система управління зарядами, що керує профілями зарядки, також можна вести журнал, що містить детальну інформацію про час їзди, простої та перерви в зарядці.

Існує також інструмент, який показує поточне місцезнаходження автомобіля в режимі реального часу, чи він знаходиться в русі, припаркований чи заряджений, не кажучи вже про те, наскільки високий заряд акумулятора. 

© Daimler Truck AG

Високий рівень безпеки для водія та інших учасників дорожнього руху

Численні функції та системи eActros забезпечують високий рівень дорожньої безпеки. Наприклад, спеціальні елементи з алюмінієвого профілю захищають батареї у випадку бокового зіткнення, тоді як вбудовані в них датчики можуть передбачити цю аварію. У такому випадку акумулятор буде автоматично ізольовано від решти автомобіля. 

© Daimler Truck AG

В eActros в стандартну комплектацію входить зовнішня акустична система попередження про транспортний засіб (AVAS). Це штучно створений звук, що імітує звук двигуна внутрішнього згоряння і видається на низьких швидкостях для інформування учасників дорожнього руху про наближення автомобіля.

© Daimler Truck AG

Також додаткову безпеку для учасників руху забезпечує система Sideguard Assist. Вона попереджає водія про наявні перешкоди при повороті направо.

© Daimler Truck AG

eActros оснащена системою екстреного гальмування п’ятого покоління Active Brake Assist з розпізнаванням пішоходів. Це може допомогти зменшити ризик зіткнення на міських вулицях, позаміських дорогах чи автомагістралях.