У Білорусі випустили лінійку броньованих автомобілів ASILAK

У Білорусі випустили лінійку броньованих автомобілів ASILAK

На офіційному інтернет-порталі Державного військово-промислового комітету Республіки Білорусь нещодавно оприлюднили інформацію щодо випущеної ДВТУП «Белспецвнештехніка» нової лінійки легкоброньованих машин, що базуються на платформі ASILAK SHTS.

Використання принципу модульності в сімействі легкоброньованих автомобілів «ASILAK» дозволяє мати єдине базове шасі з силовою установкою, трансмісією, підвіскою, двигуном, відділенням управління та пристроєм для установки функціональних модулів, призначених для вирішення конкретних завдань:

  • Броньований автомобіль «ASILAK АРС-6» призначений для забезпечення виконання розвідувальних завдань.
  • Броньований автомобіль «ASILAK АРС-10» призначений для безпечного переміщення особового складу.
  • Броньований автомобіль «ASILAK АSV» призначений для забезпечення виконання спеціальних завдань.
  • Броньований автомобіль «ASILAK CARGO» призначений для перевезення вантажів.
  • Броньований автомобіль «ASILAK AMEV» призначений для забезпечення першої медичної допомоги та евакуації особового складу.

При цьому забезпечується технічна можливість заміни модулів в польових умовах силами екіпажу.

Однією з важливих складової конструкції сімейства легкоброньованих автомобілів «ASILAK» є захист екіпажу транспортного засобу від підриву на мінах, фугасах і обстрілу з легкого стрілецького озброєння в лобову або бічну проєкцію.

З метою поліпшення захищеності екіпажу, сімейство автомобілів «ASILAK» має подвійне протимінне днище і загальне бронювання, що відповідає класу захисту STANAG 2.