«Українська бронетехніка» показала мобільну мінометну платформу на базі «Варти»

«Українська бронетехніка» показала мобільну мінометну платформу на базі «Варти»

Прототип нового мобільного міномету від приватної компанії «Українська бронетехніка» був вперше продемонстрований під час Першого діалогу оборонної промисловості між Бразилією та Україною, повідомляє Defense Express.

Цей мобільний комплекс створено на шасі бронеавтомобіля «Варта», в який інтегровано 120-мм міномет та сучасну цифрову систему управління вогнем. Комплекс ще проходить цикл заводських випробувань, тому гідравлічні приводи демонструвались без захисного кожуха.

«Комплекс забезпечує автоматичне наведення на ціль завдяки GPS. Ще під час висування на позицію проводяться всі розрахунки, вносяться всі похибки. І як тільки комплекс виходить на позицію він розгортається у бойове положення за 2 хвилини і може відкривати вогонь», — розповів фахівець «Української бронетехніки» Володимир Ковтун.

Для забезпечення точності стрільби кожна машина оснащується спеціальними сенсорами, які вимірюють напрям та силу вітру, тиск, температуру навколишнього середовища та заряду, тощо.

Таким чином, після отримання цілевказівки від БПЛА чи інших даних розвідки комплекс самостійно за секунду вирішує вогневу задачу. Водночас подача мін здійснюється вручну. Загальний боєкомплект становить 50 мін.

«Зараз „Українська бронетехніка“ доопрацьовує систему гідравліки та наведення. Ми вже провели перші стрільби для перевірки здатності системи витримати навантаження від пострілів», — додав розробник. Зазначивши, що значний розмір опірної плити міномета та система амортизаторів дозволяє уникнути застрявання міномету у ґрунті.

Комплекс розрахований на використання мінометів 2Б11 або МП-120, який вироблений «Українською бронетехнікою» та проходить державні випробування. Таким чином дальність стрільби становить до 7,5 км.

Також існує можливість, для тренування розрахунків, замінити 120-мм міномет на 82-мм. Система приводів наведення міномета дозволяє провести безпечне розряджання, шляхом нахилу ствола до рівня 30 градусів.

Представлений «Українською бронетехнікою» комплекс є фактичним конкурентом «Барс-8ММК», перша партія яких рік тому була передана «Укроборонпромом» до Збройних Сил України, проте станом на червень 2020 року ці машини українським військом прийняті не були.