МОУ планує кардинально оновити парк автомобільної техніки багатоцільового призначення для ЗСУ

МОУ планує кардинально оновити парк автомобільної техніки багатоцільового призначення для ЗСУ

Міністерством оголошено про відкриття дослідно-конструкторської роботи «Розроблення легкового автомобіля підвищеної прохідності для потреб Збройних Сил України», повідомляють в пресслужбі МО.

На озброєнні Збройних Сил України з часів СРСР перебувають легкові автомобілі багатоцільового призначення УАЗ. Але ці автомобілі — морально та фізично застарілі, виробили свій міжремонтний ресурс та не відповідають сучасним вимогам, що висуваються до армійської техніки. Тому прийнято принципове рішення про поступове виведення їх з експлуатації.

Проведення ДКР передбачається здійснити у першій половині 2021 року за кошти виконавців. Більш детальну інформацію щодо порядку виконання ДКР, термінів виконання етапів та готовності дослідного зразка до державних випробувань планують надати на установчій нараді. 

Найбільш прийнятний за своїми тактико-технічними характеристиками зразок автомобіля багатоцільового призначення буде обрано за результатами державних випробувань. А оновлення парку автомобілів пройде після приймання обраного зразку на озброєння Збройних Сил України. 

Новий позашляховик має відповідати тактико-технічним характеристикам сучасних зразків армій Альянсу. 


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


До дослідних моделей висувається низка вимог — надійність, потужність, економічність, вантажопідйомність, простота технічного обслуговування та ремонту. Машина має забезпечити виконання завдань незалежно від місцевості та кліматичних зон. Першими такі автомобілі отримають підрозділи та військові частини Сухопутних військ української армії, які виконують завдання у районі проведення ООС на території Донецької та Луганської областей, — наголосив очільник оборонного відомства Андрій Таран.