DANA-M2 вже проходить випробування в Україні. Відео

DANA-M2 вже проходить випробування в Україні. Відео

На Рівненському військовому полігоні відбуваються випробування 152-мм самохідної гаубиці DANA-M2 виробництва Чеської Республіки. Озброєння проходить функційне, ходове та вогневе тестування в умовах, максимально наближених до бойового застосування. Про це повідомляє АрміяInform.

За випробуваннями уважно слідкує комісія у кілька десятків фахівців, яка перевіряє заявлені виробником характеристики гармати-гаубиці. Представники заводу-виробника із Чеської Республіки також представлені в комісії. За підсумками випробувань іноземні партнери врахують побажання замовника.

Фото: АрміяІnform

Як зазначив голова комісії з проведення функційних випробувань полковник Сергій Мусієнко, стрільба ведеться по завчасно визначених цілях з непідготовленої вогневої позиції, яку займають з ходу. У даному випадку максимальна дальність пострілу становить 18 кілометрів. Екіпаж висувається в заданий район, отримує координати цілей та відкриває вогонь, після чого негайно відходить на запасні позиції.

Фото: АрміяІnform

 — DANA-М1 є на озброєнні збройних сил Чехії, Польщі, Грузії й Азербайджану. Зразок DANA-М2 поки що не перебуває на озброєнні жодної країни. Чеська Республіка розпочала її виробництво з 2018 року та активно презентує нову модифікацію для продажу. Самохідна гаубиця DANA-М2, модернізована чеською компанією ExcaliburArmy у 2018 році, має тактико-технічні характеристики на рівні сучасних світових аналогів та значно перевищує за параметрами 2С3 «Акація». DANA-М2 оснащена сучасною автоматизованою (цифровою) системою керування вогнем, що дозволяє поєднати з контуром управління і розвідки в єдину систему вогневого ураження. 

Чому DANA-M2?

— Міністерство оборони України спільно із Генеральним штабом Збройних Сил України провели моніторинг різноманітних самохідних артилерійських установок на світовому ринку зброї, які теоретично можуть бути прийнятними для нашого війська, з огляду на вартість, ефективність застосування, можливості імпорту та фінансові спроможності України.Вибір зупинено на самохідних гаубицях типу DANA-M2, що наразі є оптимальним рішенням для ЗС України у співвідношенні ціна-якість-ефективність у найближчій перспективі, — зазначає полковник Сергій Мусієнко.