На озброєння ЗСУ прийнято модернізовану реактивну систему залпового вогню «Верба»

На озброєння ЗСУ прийнято модернізовану реактивну систему залпового вогню «Верба»

Це розробка Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова (ХКБМ), що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром».

«Верба» розроблена на базі бойової частини БМ-21 «Град», однак пускова установка отримала низку вдосконалень, зокрема, системи навігації, зв’язку, вирівнювання і стабілізації платформи.

«Ми втілили унікальні технічні рішення, які дозволили перевершити „Гради“. Так, час на підготовку залпу вдалося скоротити у 5 разів завдяки мінімізації втручання людини в роботу бойової машини. Якщо боєкомплект „Граду“ перезаряджали вручну декілька військовослужбовців, бо вага одного снаряда в середньому становить понад 60 кг, то „Верба“ є повністю автоматизованою. Це значно підвищує ефективність виконання бойового завдання», — відзначив директор Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова Яков Мормило.

Цифрові системи «Верби» дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та навіть перезаряджання в автоматичному режимі. Боєкомплект цієї РСЗВ складається з 40-ка 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. А перезарядка повного пакета займає лише 5 хвилин.

Фото: Укроборонпром

Використання цифрових систем управління вогнем дозволило у рази скоротити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалось значно підвищити точність. Окрім того, на «Вербу» встановлені сучасні системи цифрового зв’язку для захищеної передачі інформації. 

У поєднанні з високопрохідним шасі від «КрАЗ» це забезпечує високу бойову ефективність та мобільність «Верби».