ДСНС отримає 370 одиниць нової пожежної техніки

ДСНС отримає 370 одиниць нової пожежної техніки

Угоду про спільне виробництво нових машин планують підписати з французькою стороною у січні 2021 року.

27 листопада було підписано підсумкову декларацію чергової сесії міжурядової комісії її головами — міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим та міністром економіки, фінансів та відновлення Французької Республіки Брюно ле Мером. Вони обговорили стан реалізації вже наявних україно-французьких програм співпраці та підготовку до нових масштабних проєктів.

«Вже успішно реалізується контракт з Airbus Helicopters SAS: вчора ми отримали ще один гелікоптер Н-225, а до кінця року отримаємо ще три. Просувається проєкт спільного будівництва патрульних катерів з компанією ОСЕА: ми провели фінансування на минулому тижні з боку нашого бюджету, виплатили нашим компаніям аванси. В січні 2021 року ми сподіваємося вийти на конкретну угоду щодо виробництва нової рятувальної техніки. Обсяг цього контракту може бути до 300 млн євро. Плануємо тут залучити вітчизняні підприємства КрАЗ і Прилуцький завод «Пожмашина» для виробництва шасі та французького виробника спеціальних рятувальних драбин Echelles Riffaud», — зазначив Арсен Аваков.

Компанія Echelles Riffaud спеціалізується на виробництві рятувальних драбин для спецвантажівок від різних виробників.

Арсен Аваков окремо закликав французького колегу активізувати роботу над угодою про взаємне визнання та обмін посвідчень водія. Заплановано візит французької експертної місії для остаточного вирішення цього питання.

«Але найважливішим пунктом всіх спільних з Францією проєктів є локалізація виробництва і будівництва шляхом залучення до цього українських підприємств», — підкреслив Арсен Аваков.