У Запоріжжі почала роботу спецмашина моніторингу радіаційного та хімічного фону

У Запоріжжі почала роботу спецмашина моніторингу радіаційного та хімічного фону

Непроста ситуація навколо Запорізької АЕС в Енергодарі змушує на посилення моніторингу ситуації в прилеглих регіонах. Так, до ДСНС Запоріжжя прибула спеціальна машина радіохімічної розвідки важкого типу («СМРХР-В»), яка буде спостерігати за радіаційною та хімічною ситуацією, повідомляє ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

14 серпня автомобіль розпочав свою роботу в одному з районів Запоріжжя на чолі з оперативною групою ДСНС України.

СМРХР-В, виробництва української компанії Validus Special Auto, обладнана сучасними приладами для оперативного аналізу ситуації, проведення радіаційної та хімічної розвідки, засобами для відбору проб та ідентифікації невідомих речовин. 

Вона також оснащена засобами індивідуального захисту особового складу, зокрема захисними костюмами, дихальними апаратами та системою супутникового зв’язку із забезпеченням підключення до високошвидкісного інтернету Starlink.

«Швидке визначення характеру загроз є вкрай важливим для порятунку людей. Адже йдеться про можливість аварійно-рятувальних служб приймати своєчасні рішення та оперативно реагувати на надзвичайні ситуації», — зазначив Олександр Федоров, начальник хіміко-радіаційного автомобіля частини спеціальних робіт з радіаційного, хімічного та біологічного захисту МРЦ ШР ДСНС України, який наразі проводить моніторинг радіаційного фону та хімічного забруднення навколишнього середовища.