Сучасний екологічний транспорт скоро може з’явиться у Києві

Сучасний екологічний транспорт скоро може з’явиться у Києві

На своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий повідомив, що для  Києва планують закупити електроавтобуси. 

«Автобуси з електричними двигунами планують закупити за кошти, отримані від продажу кіотських квот. Нагадаю, за Кіотським протоколом, якщо країна перевиконала свої зобов’язання щодо зниження викидів парникових газів, вона може продати частину квот іншій країні. Ще три роки тому Україна за 24 мільйони євро продала свої квоти Іспанії. Тепер Київ разом із Запоріжжям та Вінницею претендує на частину цієї суми для придбання електротранспорту», – розповів Костянтин Яловий.

Проте, скільки часу чекати на нові електробуси точно не відомо. Спочатку в Київраді мають підготувати інвестиційний проєкт, який потім буде змагатися за кіотські кошти на конкурсній основі. 

За словами депутата, електричними автобусами планують замінити застарілий дизельний транспорт. Маршрути будуть визначати Мінекології спільно з Департаментом транспорту КМДА. «Якщо пам’ятаєте, раніше у Києві працював лише один електробус – китайський Skywell у тестовому режимі запустили у 2018 році за маршрутом №599. Тож поява цілих 20 нових машин – приємна новина. З іншого боку, темпи переходу Києва на електричний громадський транспорт швидкими аж ніяк не назвеш», – зауважив політик.

За різними оцінками для потреб столиці необхідно придбати до 500 електричних бусів

Костянтин Яловий, депутат Київради VIII скликання

Також Костянтин Яловий надав порівняльну статистику переходу на електротранспорт у різних країнах, зазначивши, що у Парижі до 2025 року планують замінити електробусами 80% автобусного парку (4500 одиниць рухомого складу). До 2037 року повністю перейти на екологічні автобуси збираються у Лондоні. В Брюсселі перехід на громадський транспорт з нульовими викидами хочуть здійснити до 2030 року. Попереду всіх – Китай. З 2014 по 2017 рік там випустили 358 тисяч електробусів. А китайський мегаполіс Шеньчжень у 2018 році повністю перейшов на електричні автобуси (усього 16 359 одиниць техніки!).

«За різними оцінками для потреб столиці необхідно придбати до 500 електричних бусів. Попри високу вартість, для міста вони більш корисні та вигідні, ніж дизельні автобуси. Електроенергія значно дешевша ніж паливо, електробуси створюють менше шуму на вулицях, для них не потрібно будувати електричні лінії електропередач як для тролейбусів чи прокладати рейки як для трамваїв. Головне ж – електробуси не забруднюють повітря і не шкодять здоров’ю, а це – найважливіша інвестиція, яку може зробити місто для своїх громадян», – підкреслив депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.