Тривають ходові випробування української «Єви»

Тривають ходові випробування української «Єви»

У Східноукраїнському національному університеті презентували проєкт групи науковців та студентів Сєвєродонецького політехнічного фахового коледжу — макет електромобіля «Єва». 

Мета проєкту — створення першого українського електромобіля, який за технічними характеристиками відповідатиме світовим стандартам, та удосконалення існуючих технологій автомобілебудування, що дозволить суттєво зменшити вартість автомобіля у порівнянні зі світовими аналогами.

Автомобіль рамної конструкції оснащено електродвигуном, електробатареєю (конструкцією передбачено встановлення до двох батарей). Кузов виготовлено зі склопластику. Його елементи пропонується виготовляти з полімерного матеріалу, який не вимагає лакування і не піддається корозії, за технологією вакуумної витяжки. Це дозволяє майже вдвічі скоротити витрати на організацію виробництва та технічне обслуговування обладнання, що істотно впливає на кінцеву вартість електромобіля, і зменшити вагу автомобіля до 1100 кг. 


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Концепт пропонує можливість встановлення сонячних батарей на дах і капот, які будуть підзаряджати основну батарею. Можливість забезпечення електромобіля додатковою батареєю завдяки рамній конструкції дозволить збільшить пробіг на одній зарядці до 500 км. Вартість серійної версії такого авто може скласти $12 тис.