Громадський транспорт в українських містах уже через десять років стане електричним

Громадський транспорт в українських містах уже через десять років стане електричним

Голова Міністерства інфраструктури України Криклій на Global e-Mobility Forum, організованому Міністерством клімату і навколишнього середовища Польщі, заявив, що до 2030 року весь громадський транспорт країни поміняють на електричний. Така амбітна інновація запланована в рамках Національної транспортної стратегії. 

Вже через десять років в містах по всій країні автопарки будуть замінені на електробуси. За цей період в Україні планують створити необхідну для такого кроку інфраструктуру. Міністр розповів про те, що сьогодні Україна активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями та готується реалізувати другу фазу проєкту з Європейським інвестиційним банком «Міський громадський транспорт України II». 

Зараз же в країні налічується приблизно 25 тисяч гібридів, 25 тисяч електрокарів, 9 тисяч пунктів для електричної зарядки екологічного транспорту. Поки що останні розташовані переважно у великих містах, але зараз йде робота над тим, щоб станції з’явилися на всіх українських дорогах загального користування.

Крім того, міністр розповів про те, що в його відомстві вже розробили проєкт стратегії розвитку автопромисловості в країні, яким передбачено стимулювання виробництва електрокарів. Також в міністерстві працюють над тим, щоб ввезення на територію країни цього транспорту не обкладалося ПДВ.