Уряд Італії готовий купити частку в Stellantis, якщо його попросять

Уряд Італії готовий купити частку в Stellantis, якщо його попросять

Уряд Італії може купити частку Stellantis, власника брендів Fiat і Alfa Romeo, якщо компанія звернеться до нього з відповідним проханням.

Міністр промисловості Італії Адольфо Урсо підтвердив, що Stellantis, власник бренду Fiat, взяв на себе зобов’язання збільшити річний обсяг виробництва в Італії до одного мільйона автомобілів.

Французький уряд є акціонером Stellantis, і Рим звинувачує автовиробника в тому, що він іноді діє всупереч своїм національним інтересам.

Компанія Stellantis розкритикувала італійський уряд за недостатню підтримку ринку електромобілів та вітчизняних брендів Fiat і Alfa Romeo. У відповідь італійський уряд почав обговорювати можливість купівлі частки в Stellantis, повідомляє Reuters

Оскільки кліматичний план ЄС передбачає електрифікацію транспортних засобів у будь-якому випадку, Італія хоче інвестувати 950 мільйонів євро, щоб заохотити людей пересісти з бензинових або дизельних автомобілів на електромобілі. Однак генеральний директор Stellantis Карлос Таварес впевнений, що запропонованих заходів все ще недостатньо.

Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні, своєю чергою, розкритикував Stellantis за перенесення виробництва в країни з нижчими витратами, залишаючи італійських робітників без роботи, поки автомобільна промисловість намагається адаптуватися до електромобілів. Міністр промисловості Італії Адольфо Урсо заявив, що Італія може піти за французькою моделлю (Франція володіє часткою в Renault) і придбати контрольний пакет акцій Stellantis.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Крім того, італійський уряд хоче, щоб Stellantis збільшив щорічне виробництво в Італії до 1 мільйона автомобілів, порівняно з приблизно 750 000 минулого року.